fbpx

Szkolenia i kursy medyczne

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z szeroką ofertą szkoleń dla lekarzy medycyny estetycznej.

 

Co oferujemy?

Pracujemy na produktach najlepszych firm z całego świata m. in.

 • Mezoterapia: XL Hair, Hair Filler (Dr Cyj), CG Styler 600, Belotero Revive,
 • Toksyna botulinowa: Azzalure, Bocuture,
 • Wypełnienie z zmarszczek: Belotero, Stylage,
 • Stymulator tkankowy: Radiesse,
 • Rewitalizacja skóry twarzy – lifting biomimetyczny: CG Styler,
 • Lipoliza iniekcyjna – redukcja tkanki tłuszczowej: Prostrolane Inner B,
 • Peelingi medyczne: Cosmelan, Retix C, SRT, Jessner.

 

Kto prowadzi szkolenia?

Szkolenia medycyny estetycznej prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę szkoleniowców z wieloletnim doświadczeniem.

Szkolenia

Zakres szkoleń oraz terminy

Dostępne terminy szkoleń:

Środy – godziny do ustalenia telefonicznie lub przez e-mail.

Dostępne szkolenia:

Przebieg szkolenia medycznego:

 • Część teoretyczna: metoda zabiegowa, obszar zabiegowy (mapowanie twarzy), przygotowanie pacjenta do zabiegu, sposoby znieczulenia, omówienie działania materiałów zabiegowych, możliwe powikłania
 • Część pokazowa: praca z modelką/modelem z udziałem lekarza prowadzącego,
 • Część praktyczna: praca z modelką/modelem z udziałem uczestników szkolenia.

Przebieg szkolenia prawa medycznego:

 • Część teoretyczna: omówienie obowiązujących przepisów oraz ustaw,
 • Część praktyczna: odniesienie się do orzecznictwa oraz przedstawienie omawianej problematyki na przykładzie kazusów.

Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest uzyskanie wiedzy, zdobycie umiejętności praktycznych umożliwiających bezpieczne wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej.

Kto może brać udział w szkoleniu?

Zapraszamy do udziału lekarzy.


Chcesz zapisać się na szkolenie?
 

Napisz do nas: kontakt@sim-med.info

Ekspert Radiesse

dr n. med. Ana Kucharski-Alekseenko

Szkolenia

Kto prowadzi szkolenia?

dr n.med. Ana Kucharski-Alekseenko

Lekarz specjalista

dr n. med. Ana Kucharski-Alekseenko

Specjalista dermatolog-wenerolog

Studia medyczne ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W roku akademickim 2005/2006 rozpoczęła studia doktoranckie w Katedrze i Klinice Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Temat rozprawy doktorskiej: Przydatność diagnostyczna i kliniczna badania ekspresji wybranych cyklin w zmianach melanocytowych skóry. Badania, prowadzone w trakcie doktoratu w głównej mierze dotyczyły znajomości dermoskopii i jej zastosowania w diagnostyce zmian melanocytowych skóry- znamion zwykłych, dysplastycznych oraz czerniaka skóry. Obroniła pracę w 2011 roku, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. W latach 2006-2011 odbyła szkolenie specjalizacyjne w Katedrze i Klinice Dermatologii, zdając egzamin państwowy uzyskała tytuł specjalisty dermatologa-wenerologa.

Jest autorką oraz współautorką wielu publikacji krajowych i zagranicznych.

Dr Ana Kucharski-Alekseenko od 2007 roku specjalizuje się w zakresie dermatologii estetycznej. Ukończyła liczne międzynarodowe kursy i szkolenia z medycyny estetycznej uzyskując stosowne certyfikaty i zaświadczenia. Od wielu lat zajmuje się zarówno wykonywaniem zabiegów, jak i prowadzaniem szkoleń dla lekarzy w zakresie medycyny estetycznej oraz dermatologii.

W 2021 roku Dr Ana Kucharski-Alekseenko otrzymała wyróżnienie od Merz Global i tym samym znalazła się w gronie najlepszych praktyków z całego świata, wykonujących zabiegi medycyny estetycznej typu Radiesse.

Absolwent stacjonarnych studiów prawa ukończonych na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2013–2017 kontynuował naukę w Instytucie Prawa Karnego Uniwersytetu Warszawskiego uzyskując stopień doktora nauk prawnych. Przez kilka lat związany z Narodowym Centrum Nauki, z ramienia którego brał udział w kontrolach i analizach prawnych naukowych projektów medycznych.

Jest autorem wielu publikacji naukowych oraz prelegentem na szkoleniach prowadzonych dla lekarzy. Doradza podmiotom medycznym oraz lekarzom w ich bieżącej działalności niosąc pomoc w sytuacji konfliktu z pacjentami, zarówno w sprawach cywilnych, karnych, jak również związanych z odpowiedzialnością zawodową.

Mecenas dr Mateusz Kucharski-Alekseenko prowadzi analizę prawną bieżących działań placówek medycznych w tym zawieranych umów, opracowuje od strony formalnej projekty dokumentacji medycznej oraz sporządza opinie prawne. Kancelaria podejmuje się reprezentacji Klientów w postępowaniach przed komisjami do spraw zdarzeń medycznych, jak również w postępowaniach sądowych. Pośredniczymy w próbach ugodowego rozwiązywania sporów pomiędzy pacjentami, a podmiotami świadczącymi usługi medyczne.

CIASTECZKA

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.