fbpx

Mezoterapia igłowa

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

MEZOTERAPIA IGŁOWA (CG-Styler 600, Belotero Revive, Aquashine Br oraz inne preparaty)

Twórcą mezoterapii jest francuski lekarz Michel Pistor, początkowo stosował on różnego rodzaju koktajle do leczenia migreny, zespołów bólowych żylaków kończyn dolnych, a dopiero w późniejszym etapie zauważył dobroczynne działanie preparatów na skórę, włosy, cellulit.

Ta ponad 50-letnia metoda polega na wstrzyknięciu określonych substancji tam, gdzie kremy nie docierają. Jednym słowem zabieg ten jest głębszą pielęgnacją. Substancją najczęściej wykorzystywaną jest naturalnie KWAS HIALURONOWY!!! Za jego pomocą możemy doskonale nawilżyć i zrewitalizować skórę. Klasyczną mezoterapię wykonujemy za pomocą drobnej igły (ma zaledwie 4-13 mm), ale możemy skutecznie zastąpić ją kaniulą. Zazwyczaj przed zabiegiem stosujemy znieczulenie- krem, który powodując uczucie zdrętwienia twarzy zwiększa Pacjentowi komfort całej procedury. Z uwagi na liczne nakłucia zdarza się, że po zabiegu pojawiają się siniaki, a w okolicach szczególnie delikatnych (skóra wokół oczu, czoło ect.) mogą przez około 2 dni utrzymywać się „koraliki”, to nic innego jak cząsteczki kwasu hialuronowego, które wchłoną się nie pozostawiając śladu. Mezoterapia to również seria zabiegów hamujących wypadanie włosów wykorzystywana w leczeniu różnego rodzaju łysienia oraz przyspieszjąca odrost włosów.

Jest to zabieg absolutnie dla każdego, jako terapia podstawowa dla młodego pokolenia- zapobiega i opóźnia proces starzenia się, jak i terapia wspomagająca dla dojrzałych Pacjentów, tak zwana „wisienka na torcie”😉

CIASTECZKA

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.